Oczko online
OCZKO JEST ZNANĄ NA CAŁYM ŚWIECIE GRA KARCIANĄ. PODOBNE ZASADY DO GRY OCZKO MA GRA W KARTY ZWANA bLACKJACK W KTÓRA GRA SIĘ W KASYNACH NAZIEMNYCH JAK I KASYNACH INTERNETOWYCH!
ZAŁOŻENIA GRY OCZKO

Podstawowym założeniem gry karcianej oczko jaka jest to, aby osiągnąć sumę kart jak najbliższą 21 lub jej równą, ale jej nie przekroczyć. Na Twoją grę nie mają wpływu inni gracze bo gra toczy się przeciwko kasynu i to od tego jakie karty wyda Ci krupier. Odpada więc problem oszustw czy blefów ze strony innych graczy. W blackjacku karty posiadają trochę inne wartości niż ma to miejsce w spolszczonej wersji tej gry czyli oczku. As może mieć wartość 1 lub 11 w zależności od tego co bardziej pasuje graczowi. Karty od 2 do 9 mają taką wartość jaką wskazują a Walet, Dama i Król są wyceniane na 10.

W grze bierze się pod uwagę tylko sumę kart jaką zawodnik posiada w dłoni. Na przykład jeżeli zawodnikowi przypadną karty o wartościach: 5,7,9 to wygrywa gdyż ich suma wynosi 21. As ma wartość 1 lub 11 i zawodnik nie musi określać wartość, z góry przyjmuje się założenie, że As ma taką wartość jaka dla zawodnika jest najkorzystniejsza. Załóżmy, ze przy pierwszym rozdaniu dostaniesz Asa i 6 - może to dać wynik 7 lub 17. Jeżeli nie dobierasz więcej kart wiadomo, że suma twoich kart będzie równa 17.

Jeszcze jeden przykład dla dobrego zobrazowania. Tym razem gracz posiada Asa, 6 oraz 3. Jeśli As przyjmuje 11 to suma kart równa będzie 20. Jednak jeżeli gracz zdecyduje się jeszcze dobrać karty i wybrałby 8 As musi być liczony jako 1 aby uniknąć przekroczenia granicy 21.

Na razie wszystkie te pojęcia i zasady mogą wydawać Ci się trudne, jednak jeżeli trochę pograsz szybko zrozumiesz na czym polega gra i jakie są jej możliwości. Na początek możesz potrenować w kasynach on-line, które na początek dają pieniężne bonusy.

Gra oczko